top of page
 • Zdjęcie autoraJakub Strumiłło

Od portretu do sukcesu - Jak wykorzystać pełen potencjał zdjęcia profilowego i zwiększyć skuteczność profilu Linkedin?


Jak stworzyć skuteczny profil na linkedin, marketing, fotografia biznesowa premium, zdjęcia profesjonalne, seo na linkedin, pewność siebie, garnitur, wyświetlenia, zaproszenia do kontaktów, jak mieć więcej - Jakub Strumiłło Fotograf Headshot, najlepszy fotograf wizerunkowy i portretowy w Polsce pracujący w stylistyce aktorskich headshotów
Skuteczny portret wizerunkowy buduje siłę wizerunku i charakteru jednocześnie prezentując otwarte i szczere emocje.
 

Zdjęcia odgrywają kluczową rolę w budowie skutecznego profilu na LinkedIn, portrety dołączone do nagłówków, każdej wiadomości, publikacji i profilu mają bezpośredni wpływ na ilość odwiedzin, otrzymywanych zaproszeń do sieci kontaktów oraz wiadomości. 


Przyczyniają się do budowania rozpoznawalności, a te najlepsze i właściwie dobrane potrafią zbudować wizerunek rozpoznawalny offline.


Według badań ekspertów od budowania kariery na LinkedIn takich jak Andrew McCaskill, użytkownicy z profilem zawierającym zdjęcie mają:


 • nawet 21 razy więcej wyświetleń! 

 • otrzymują do 36 razy więcej wiadomości!


Jeśli to nie są argumenty do poważnego brania pod uwagę, to nie wiem co może nimi być... Jeśli są, to zapraszam do dalszej części mojego tekstu.


 


Jakie są podstawowe cechy skutecznego zdjęcia?


Poniżej opiszę dziesięć składowych, moim zdaniem najbardziej istotnych dla zbudowania skutecznego, zapadającego w pamięć i profesjonalnego wizerunku z wykorzystaniem zdjęcia profilowego. • Zdjęcie musi, po prostu musi być aktualne. Odzwierciedlać nasz aktualny wizerunek, nie ma tu niestety sprawiedliwości i zazwyczaj zdjęcia mężczyzn mają dłuższe terminy przydatności ze względu na fakt ze zdecydowanie rzadziej zmieniamy kolor włosów, krój brody czy noszone okulary. Nieaktualne zdjęcie będzie wprowadzać w błąd i utrwalać wizerunek, kogoś kim już nie jesteśmy i kogo osoba z naszej sieci nie pozna, gdy przyjdzie pora spotkania na żywo. A to może być niezręczne jeśli od kilku lat regularnie się komunikujecie w sieci. 


 • Jeśli chodzi o samo zdjęcie emocje to podstawa, muszą być naturalne, odzwierciedlać charakter i budować wrażenie osoby pewnej siebie, ale jednocześnie przyjaznej i otwartej. Patrzącej pewnym spokojnym spojrzeniem w oczy widzów.


 • Kompozycja. Właściwie skomponowane i wykadrowane zdjęcie pokaże to co najważniejsze, czyli patrz punkt pierwszy - emocje. Dlatego zdjęcie powinno być wykadrowane na twarz. To musi być headshot, w którym twarz zajmuje 50-60% powierzchni zdjęcia. 


Garnitur czy marynarkę można sobie kupić, nasza twarz jest unikalna. Dlatego jej zaprezentowanie wraz z właściwymi emocjami jest najważniejsze, i tylko ona interesuje nasze potencjalne nowe kontakty. Kamil Kamoszka Stachowiak, wicedyrektor Szkoła w Chmurze. Zdjęcie wykonane przez fotografa Jakuba Strumiłło. Portret-biznes-CV
Garnitur czy marynarkę można sobie kupić, twarz należy do nas i jest unikalna,
 • Upewnijcie się ze tło na zdjęciu jest jednolite i nie odwraca uwagi od twarzy żadnymi elementami, pokroju architektury, świateł, mebli itd. Najlepiej sprawdzają się jednolite kolory nie dominujące nasyceniem nad kolorem twarzy, oczu i włosów. Czasy zdjęć na tle szklanej fasady biurowca lub panoramy miasta w tle, skończyły się gdzieś w okolicach 2012 roku, przynajmniej w stanach. A żółte/niebieskie żywe tła i biała ramka w koło sylwetki to domena gamingowych youtuberów sprzed dekady. Teraz wygrywa minimalizm.


 Zdjęcia na jednolitym tle, kontrastującym z kolorem cery lepiej wyróżniają twarz. Klientom na życzenie oferuje opcję zmiany tła, nawet na takie przedstawiające ich firmę, jednak zalecam stosowanie jednolitego.
Zdjęcia na jednolitym tle, kontrastującym z kolorem cery lepiej wyróżniają twarz.
 • Wasze portrety nie mogą wyglądać jak z banku gotowych zdjęć, wszelkie sztywne pozy, dziwnie założone ręce i/lub źle założone ręce, jak tak zwane "motylki"*, czy "kaftany bezpieczeństwa"**, sprawiają wrażenie sztuczności. No i są oklepane do poziomu, w którym widz ucieka jak tylko widzi takie zdjęcie, myśląc ze znów chcą mu coś sprzedać... Po prostu DON'T DO IT. Zdjęcie prezentujące całą sylwetkę, lub kontekst miejsca pracy mogą znaleźć się na banerze głównym, lub stronie internetowej, świetnie spisują się też jako ilustracje publikacji. Nie są jednak zdjęciami, które powinny znajdować się w okienku portretu profilowego. 


*Dłonie położone na obu ramionach z rozłożonymi palcami.

**Gdy obie dłonie są przyciśnięte do tułowia i schowane pod ramionami.


 • Zdjęcie musi być odpowiednio oświetlone, by kontrast cery był odpowiedni, kolory odpowiadały rzeczywistości, a całe zdjęcie nie było za ciemne (twarz nie może wyglądać jakbyśmy patrzyli na kogoś przez przyciemnione okulary). Nie może mieć kolorowego zafarbu, być całe pomarańczowe, zimno niebieskie itd. Kolory muszą się wyróżniać i być "czyste".


Właściwie dobrane kolory zdjęcia, pokazują szczery wizerunek i ułatwiają jego zapamiętanie. Luksusowa fotografia biznesowa w Poznaniu, zdjęcia premium. Jakub Strumiłło - Fotograf Headshot
Właściwie dobrane kolory zdjęcia, pokazują szczery wizerunek i ułatwiają jego zapamiętanie.
 • Ubranie w zdjęciu biznesowym profilowym nie jest tak ważne, bo nie chodzi o pokazanie tego jakie mamy spinki do mankietów, zegarki czy klamry od paska. Tylko o pokazanie twarzy. Natomiast warto zadbać by kołnierz ciasno przylegał do szyi, ubranie nie było pogniecione oraz zużyte i brudne. Czasem prosty jednolity tshirt potrafi wyglądać lepiej niż wzorzysta kolorowa i ręcznie farbowana marynarka. Musicie mi zaufać.


 • Zadbaj o odpowiednie ułożenie włosów, by nie były rozdzielone, nie rozgałęziały się w nieładzie na klapach marynarki, nie spadały bokiem z ramienia, nie zasłaniały twarzy i nie miały śladów niedbałości takich jak odrosty, jeśli je farbujesz.


Właściwe uporządkowane ułożenie włosów i delikatny makijaż są kluczowe dla spójnego wizerunku profesjonalnej i zadbanej osoby. Jakub Strumiłło - Fotograf Headshot
Właściwe uporządkowane ułożenie włosów i delikatny makijaż są kluczowe.

 • Ostatni punkt to makijaż. W przypadku kobiet ważne by był naturalny, dzienny nie wyjściowy wieczorowy lub przeładowany przez doklejane rzęsy, smoky eyes i inne tymczasowe trendy. Postaw na klasykę i ponadczasowość. W przypadku mężczyzn polecam zrezygnować z pudrów by nie wyglądać jak woskowa rzeźba, dobry fotograf wie jak poradzić sobie, z każdą cera bez takich szkodliwych wizerunkowo rozwiązań. Polecam mój artykuł na blogu odnośnie makijażu do sesji. Wymogi odnośnie makijażu opieram na wiedzy zdobytej w pracy i ucząc od ekspertów w Headshot Crew takich jak stylista Luis Guillermo Duque, który przygotowywał między innymi Steva Jobsa do jego słynnej sesji z Albertem Watsonem.


Polecam też moje wcześniejsze publikacje, w których opowiadam o innych aspektach fotografii wizerunkowej. 


Kilka słów o mnie.

Nazywam się Jakub Strumiłło, jestem doświadczonym fotografem wizerunkowym wyspecjalizowanym w fotografii headshot, należę do grona międzynarodowych ekspertów o statusie fotografów Associate w Peter Hurley's Headshot CrewWarto regularnie aktualizować swój headshot! Ja już to zrobiłem w Nowym Roku.  Autoportret fotografa wizerunkowego Jakuba Strumiłło z Poznania.
Warto regularnie aktualizować swój headshot! Ja już w Nowym Roku to zrobiłem.

Dziękuję za przeczytanie powyższego tekstu i z góry dziękuję, za odwiedzenie mojej strony internetowej i zapoznanie z aktualną ofertą zdjęć, które mogę z Wami wykonać.


I pamiętajcie profesjonalny headshot to:

 • 21 razy więcej wyświetleń! 

 • i do 36 razy więcej wiadomości! 


Jakub Strumiłło - Fotograf Headshot©


Comments


bottom of page