top of page
Logo 2024 Fotograf Headshot - Jakub Strumiłło Zdjęcia wizerunkowe i biznesowe sesje korpor

NAZYWAM SIĘ JAKUB STRUMIŁŁO I ROBIĘ LUDZIOM ŁADNE ZDJĘCIA

fotograf-headshot-jakub-strumillo-poznan

Pochodzę z malowniczej Suwalszczyzny i jestem fotografem w trzecim pokoleniu,

Kilkanaście lat spędzonych w Maćkowej Rudzie 17 - Galerii Strumiłło, w otoczeniu natury, zwierząt, licznych gości z całego świata i wszystkich zawodów, pozwoliło mi nabrać wrażliwości wymaganej w kreatywnym zawodzie fotografa. Wychowanie pod skrzydłami dziadka artysty, nauczyło mnie odpowiedniej wiedzy, dokładności i wyczucia kompozycji.
 
Nie ukończyłem szkoły o kierunku artystyczny, fotografii uczyłem się w domu samodzielnie i od najlepszych fotografów jakich znałem. Najpierw studiując prace znanych mi osobiście fotografów: Wiktora Wołkowa, Stanisława Wosia, Piotra Malczewskiego, Włodzimierza Łapińskiego i oczywiście Andrzeja Strumiłły.

W moich zdjęciach dostrzeżecie swobodne inspiracje Peterem Lindberghiem, Irą Blockiem, Stevem McCurry, Richardem Avedonem, Herbem Rittsem czy Irvingiem Pennem oraz innymi fotografami.

 
Uczyłem się i po dziś dzień uczę bezpośrednio, od Petera Hurleya, uznawanego za najlepszego fotografa w branży. Bezpośredniość, naturalność, prawdziwe i niemal nieuchwytne emocje oraz bezkompromisowa jakość oświetlenia były tym co mnie oczarowało w fotografii aktorskiej i biznesowej.

Po niespełna roku od dołączenie do Headshot Crew, tuż przed końcem 2022 roku, został mi przyznany status fotografa o statusie wspólnika w Headshot Crew

Jest to status przyznawany osobiście przez
Petera Hurleya na podstawie nabytego doświadczenia, portfolio i umiejętności pracy w najwyższym znanym standardzie. NIE DA SIĘ TEGO KUPIĆ! 
 
W międzyczasie wygrywałem konkursy branżowe, uczestniczyłem w wystawach prezentowanych przez między innymi Muzeum Południowego Podlasia w Bielsku Białej i Toruńskie Muzeum Etnofgraficzne.

Podróżowałem oraz zajmowałem prywatnymi projektami fotograficznymi jak choćby niepublikowany dotąd dokumentalny cykl "Droga do Bergmana".

I kilkoma innymi długoterminowymi projektami będącymi wciąż w produkcji.
Ściśle związanymi z moimi przeplatającymi się wzajemnie zainteresowaniami, takimi jak: rekonstrukcja historyczna, klasyczna motoryzacja i żeglarstwo morskie.


Pracując z klientem zależy mi na przełamaniu bariery międzyludzkiej - zbudowaniu połączenia. Wywołania emocji, które będę mógł uchwycić w odpowiednim momencie decydującym o jakości zdjęcia. I tym jak zostanie odebrany wizerunek osoby, której odbicie utrwalam.
 
Spokojne skupione spojrzenie spoglądające ze zdjęcia buduje bezpośredni kontakt.
Życzliwy wyraz twarzy tworzy wizerunek osoby przyjaznej oraz komunikatywnej.
To połączenie cech budujące wyśmienite pierwsze wrażenie.

Tak unikalne w przestrzeni zdominowanej przez powtarzalne zdjęcia z założonymi na krzyż rękami, marsowymi minami lub przytrzymanymi sztywno uśmiechami. Zdjęciami, które komunikują dyskomfort i brak chęci nawiązywania kontaktu.

To często widać w spojrzeniu unikającym patrzenia w obiektyw. Z perspektywy obiektywu patrzymy na zdjęcia nim wykonane, łatwo sobie wyobrazić że obiektyw to po prostu nasz rozmówca. 


Dogłębne zrozumienie potrzeb klienta, zrozumienie jak działa psychologia kognitywna oraz umiejętność przekuwania tego na unikalne portrety jest tym co wyróżnia mnie na rynku.
 
Zadzwoń do mnie. Gdy będę mógł, odbiorę. Gdy nie będę mógł, odpiszę lub oddzwonię.

Zależy mi na poznaniu osób, które być może będę gościć w swoim poznańskim studiu.
Dlatego nie krępuj się, w najgorszym wypadku nie będę mógł odebrać, w najlepszym - odmienisz swój lub czyjś wizerunek, bez znaczenia czy będzie to headshot, portret czy kadrowa sesja biznesowa dla zespołu liczącego setki osób. 

Jakub Strumiłło - Fotograf Headshot
725 203 973 - Poznań.

Logo 2024 - Peter Hurley Headshot Crew
Associate Phototographer at Headshot Crew Badge 2024 - Jakub Strumiłło.

ASSOCIATE PHOTOGRAPHER

bottom of page