top of page
 • Zdjęcie autoraJakub Strumiłło

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne fotografie dla firm? Jak wybrać najlepszą ofertę?

Zaktualizowano: 6 cze


Ludzie kupują od ludzi. Naturalne emocje pracowników uchwycone na zdjęciach - przyczynią się do budowania autentycznego, pewnego siebie i przystępnego wizerunku.


 

Najważniejsze cechy zdjęć zespołu:


 • Profesjonalne zdjęcia biznesowe są kluczowe dla budowania autentycznego i przystępnego wizerunku.

 • Złe i niekorzystne zdjęcia mogą wyrządzić firmie szkody wizerunkowe.

 • Profesjonalne zdjęcia sugerują klientom, że firma dba o najwyższą jakość.

 • Szczerość relacji ułatwi klientom podjęcie decyzji o nawiązaniu kontaktu z zespołem.

 • Zdjęcia są narzędziami i pracują przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.


Studio fotograficzne w Poznaniu. Zdjęcia biznesowe, korporacyjne i dla firm. Profesjonalna fotografia portretowa wykonana na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym,
Wizerunek profesjonalny to nie formalny ubiór i skrzyżowane ręce na piersi, to emocje i przedstawienie wizerunku fotografowanej osoby w najbardziej naturalny i bezpośredni sposób.


 

Dlaczego złym zdjęciem można wyrządzić firmie szkody wizerunkowe?

 • Szczerość jest najważniejsza w biznesie. Gdy potencjalny klient po przyjściu do firmy nie pozna osoby, z którą się konsultował telefonicznie, ale której wizerunek sprawdził przed przyjściem do firmy. Natychmiast straci zaufanie do aktualności oferty i tego czy informacje przeczytane na stronie są wiarygodne.

 • Dobrze wykonane zdjęcia mogą sugerować, że firma przykłada wagę do detali, dba o jakość i jest dokładna w swoim podejściu do pracy, a złe zdjęcie wywoła odwrotny efekt, pokaże niedbałość i poszukiwania dróg na skróty. Co jest szczególnie nie wskazane gdy chodzi o samopoczucie pracowników, nikt nie chce być prezentowany publicznie w niekorzystny sposób na zdjęciach, których samemu nie umieściłby na swoich mediach społecznościowych.

 • Zdjęcia biznesowe, które nie przekazują mimiką w korzystny sposób odpowiednich komunikatów niewerbalnych mówiących o takich cechach pracowników jak pewność siebie, samopoczucie, chęć nawiązywania kontaktu czy prozaiczna dbałość o wygląd. Nie będą prezentować się w oczach klientów atrakcyjne a pracownicy nie będą dobrze reprezentować takim wizerunkiem firmy, dbającej o nowoczesność i wysokie standardy.

 • Pierwsze wrażenie jest najważniejsze przy zdjęciu wizerunkowym.

 • Stara zasada że "Jak Cię widzą, tak Cię piszą", ma się dobrze i wciąż obowiązuje.

 • Niedoświadczony fotograf, który nie inwestuje odpowiedniej ilości uwagi i czasu w specjalizację nie będzie w stanie pracować na tym samym poziomie co specjalista.Niekorzystne zdjęcia wizerunkowe pobrane z Unsplash
Przykłady typowych zdjęć prezentujących tragiczne oświetlenie, niekorzystne emocje, brak kontaktu wzrokowego lub kolory odbiegające od rzeczywistości, na których tło jest zbyt odwracające uwagę od twarzy. Nieczytelnych i prosto banku zdjęć Unsplash.


Profesjonalne zdjęcie charakteryzuje się połączniem kompozycji budującej charyzmatyczny i ciekawy wizerunek, oświetlenia komplementującego rysy twarzy oraz dbałości o najdrobniejsze detale, do poziomu pojedynczej odstającej nitki przy kołnierzu koszuli.
Profesjonalne zdjęcie charakteryzuje się połączniem kompozycji budującej charyzmatyczny i ciekawy wizerunek, oświetlenia komplementującego rysy twarzy oraz dbałości o najdrobniejsze detale, do poziomu pojedynczej odstającej nitki przy kołnierzu koszuli.


 

Dlaczego nie warto zwracać uwagi na tych fotografów, którzy mają w pełni zapełniony kalendarz? To wcale nie znaczy że oferują najlepszy produkt....


Jest wielu fotografów, którzy chwalą się ogromem pracy i brakiem czasu - co z tego wynika dla klienta?


Najczęściej finalnie obniżona jakość i realna wartość otrzymanych zdjęć.

Dlatego że doba trwa tylko 24 godziny, a tydzień siedem dni i wynika z tego wiele konsekwencji...


Przyjmijmy że prosty retusz zdjęcia korporacyjnego trwa od 15min do 30min.

Headshotu nawet dłużej, szczególnie gdy jeśli faktycznie liczy się jakość, a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę eksport zdjęć, ich katalogowanie. I wszystkie pozostałe niezbędne zabiegi.


Jeśli fotograf pracuje przy reportażach z imprez, weselach, portretach i jednocześnie innych dziedzinach fotografii, zamiast skupić całą uwagę i czas na jednej wąskiej specjalizacji.

Zwyczajnie musi cedować retusz na osoby trzecie, lub stosować szybkie rozwiązania pokroju gotowych filtrów i presetów nakładanych hurtem na wszystkie zdjęcia bez poświęcania odpowiedniej uwagi, każdej fotografowanej osobie z osobna. A to wszystko wpływa na finalną dbałość o detale.


Fotografowie jak lekarze musza się specjalizować, aby oferować najwyższą jakość.

Nikt nie chce by trepanację robił ginekolog i wierzcie mi nie chcecie by Wasze zdjęcia wizerunkowe robił fotograf na co dzień zajmujący reportażami z wesel i konferencji biznesowych...


Przepracowany fotograf jest psychicznie przemęczony i zaczyna traktować fotografię, która jest dziedziną kreatywną jak pracę na akord. Szuka dróg na skróty aby "wyrobić się" między zleceniami. Przestaje podchodzić do każdego zdjęcia z wymaganą uwagą, często edytuje zdjęcia na kolanie w niekorzystnych warunkach, zamiast w kontrolowanym oświetleniu studia to robi to na laptopie w trasie od zlecenia do zlecenia, a to wpływa na percepcję koloru i skupienie na pracy.


Fotografia to przykład zawodu szczególnie podatnego na wypalenie.

Lepiej nie ryzykować że to nastąpi akurat przy naszym zleceniu...Nie chcecie by wasze wizerunkowe zdjęcie wyglądało jak amatorska fotografia, niedoświetlona, źle skomponowana, powtarzająca oklepane ćliche, które nie Tworzą dobrego wrażenia. Kolejne przykłady gotowych tanich portretów z banku zdjęć Unsplash.
Nie chcecie by wasze wizerunkowe zdjęcie wyglądało jak amatorska fotografia, niedoświetlona, źle skomponowana, powtarzająca oklepane ćliche, które nie Tworzą dobrego wrażenia. Kolejne przykłady gotowych tanich portretów z banku zdjęć Unsplash.


Wszyscy słyszeliśmy kiedyś "Nie mam czasu zarobiony jestem" zdanie oznacza dwie kwestie:

 1. Zaniżone ceny - nie dające satysfakcji z pracy. Uczciwa zapłata za pracę jest najlepszą do niej motywacją, oczywiście oprócz widoku twarzy zadowolonego klienta i otrzymania przychylnej opinii w Google...

 2. Brak czasu na odpoczynek i odpowiednią dbałość. Przy edycji zdjęć trzeba robić przerwy by oczy odpoczęły, by postrzeganie kolorów się "zresetowało" i by spojrzeć świeżym okiem na zdjęcie przed jego wysłaniem do klienta, często dobrze wrócić do edycji zdjęć następnego dnia lub nie edytować, gdy samopoczucie nie sprzyja myśleniu.


 • W fotografii aspekt psychologiczny dotyczy zarówno zdjęć klientów, jak i samego fotografa.

 • Bez energii i optymizmu podczas sesji, ciężko uzyskać energię i optymizm na zdjęciach.

 • Fotografowie to osoby wrażliwe, często o delikatnej psychice. Potrafią tworzyć wspaniałe dzieła, za które są cenieni, ale jak każda osoba wykonująca pracę kreatywną - potrzebują być wypoczęci, aby ich wizja i zarazem finalne zdjęcia, były najwyższej jakości.


Profesjonalni i dbający o jakość fotografowie nie podejmują się wielu zleceń w miesiącu - mają mniej klientów, ale dużo bardziej konkretnych i o jasno określonych potrzebach, pracują na jakość nie ilość. Sztuka to nie wojna, tutaj ilość nigdy nie wygra z jakością i siłą oddziaływania dobrego zdjęcia. Fotograf, który traktuję ten zawód jak pracę na akord, niestety nie osiągnie profesjonalnego poziomu.


Oczywiście nie znajdziesz fotografa, który przyzna się do powyższych cech, w marketingu wszyscy są wspaniali, otwarci, weseli i profesjonalni. Mają sprawdzone metody by wykonywać setki zdjęć i oferują najwyższą jakość obsługi. Zawsze mili, uśmiechnięci i gotowi do wysłuchania klienta. Problem w tym że fotografia to nie marketing, ktoś kto jest świetny w tym drugim... niekoniecznie radzi sobie z pierwszym.


Klienci często nie znają się na fotografii i określają zdjęcia pod kątem ceny i tego czy im się subiektywnie "podobają". Tymczasem ładne subiektywnie zdjęcie nie oznacza zdjęcia wartościowego pod kątem komercyjnym i skutecznego wizerunkowo. Niestety ten brak wiedzy jest nagminnie wykorzystywany. Przez ludzi poświęcających więcej czasu na marketing niż naukę warsztatu...Co to headshot? Czym jest headshot? Headshot to cyfrowy uścisk dłoni. Musi być bezpośredni i solidny by zapadał w pamięć.
Headshot to cyfrowy uścisk dłoni. Musi być bezpośredni i solidny by zapadał w pamięć.


 

Nie przepal środków na podstawowe i niskiej jakości zdjęcia, których użycie ograniczy się do podstrony "zespół" - solidne zdjęcie, ma znacznie szersze zastosowania: doskonale sprawdzi się w publikacjach reklamowych na mediach społecznościowych, na wizytówkach czy jako prezentacja mówcy na konferencji.  To narzędzia o komercyjnej i użytkowej wartości, które muszą być solidne.


Jeśli Twoi pracownicy często prezentują się na konwentach, panelach dyskusyjnych lub udzielają w wywiadach. To potrzebują porządnego zdjęcia, które przykuje uwagę widzów i gości. Zbuduje wiarygodny wizerunek eksperta co podbuduje jego reputację i wzmocni znaczenie osobowości oraz siłę retoryki w odbiorze przez widownię.

Profesjonalne zdjęcie nie musi być pod krawatem, ale musi być wysokiej jakości a portrety powinny przedstawiać spójny wizerunek oraz kompozycję na wysokim poziomie. Na zdjęciach Kamil Kamoszka Stachowiak - Wykładowca i wicedyrektor w Szkoła w Chmurze oraz nauczyciel i wychowawca trudnej młodzieży w Poznańskim Zakładzie Poprawczym.
Profesjonalne zdjęcie nie musi być pod krawatem, ale musi być wysokiej jakości a portrety powinny przedstawiać spójny wizerunek oraz kompozycję na wysokim poziomie. Na zdjęciach Kamil Kamoszka Stachowiak - Wykładowca i wicedyrektor w Szkoła w Chmurze oraz nauczyciel i wychowawca trudnej młodzieży w Poznańskim Zakładzie Poprawczym.

Wysokiej jakości zdjęcia wizerunkowe będą nie tylko ozdobą strony internetowej, ale również skutecznym narzędziem budowania spójnego wizerunku marki. Pracownicy, posiadając profesjonalne portrety, z pewnością chętnie wykorzystają je na swoich prywatnych profilach społecznościowych. Co pomoże budować obraz firmy dbającej o wysokie standardy i samopoczucie pracowników.


 

Osobiście specjalizuję się zawodowo wyłącznie w fotografii portretowej i wizerunkowej.

Robię zdjęcie portretowe aktorom do portfolio, zdjęcia do CV i na profilowe społecznościowe. 


Dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu szkoleniu u najlepszego fotografa na świecie, którego jestem jednym ze wspólników, potrafię wykonać korzystne wizerunkowo i autentyczne zdjęcia nawet większej ilości pracowników w formie biurowego eventu. Swoistej profesjonalnej fotobudki dla profesjonalnych klientów.


 • Spójna estetyka utrwalona przez setki wykonanych zdjęć, pozwala mi wykonywać zdjęcia w dowolnym miejscu i czasie, pozostające spójnymi z wykonanymi wcześniej. Przykładowo mogę wykonać zdjęcia nowych pracowników Twojej firmy, u mnie w poznańskim studiu, nawet miesiące po większej sesji wykonywanej u Ciebie w firmie.

Amelia i Konstancja Nowak z Wrześni. Zdjęcia sióstr połączone w jeden skomponowany portret wizerunkowy w stylistyce aktorskiego headshotu. Autor fotograf biznesowy - Jakub Strumiłło z Poznania.
Konstancja i Amelia, dwie siostry. Ich zdjęcia są wykonane z niemal rokiem przerwy i wciąż spójnie.
 • Zachowując w pełni spójną estetykę czyli parametry techniczne, kolorystykę i kompozycję zdjęcia. Co pozwala przez wiele lat prezentować profesjonalne zdjęcia pracowników, bez konieczności powtarzania całej firmowej sesji zdjęciowej przy większych zmianach w kadrach. A zarazem zachować najwyższą jakość dostępną na światowym rynku.

Fotografia headshot to najlepsze zdjęcia wizerunkowe - dokładne, przemyslane i skuteczne. Krok pierwszy: kontakt i planowanie sesji, ustalenie terminu oraz rezerwacja. Krok drugi: Przyjście do studia w ustalonym czasie, świetna sesja zdjęciowa połączona z wyborem zdjęć. Krok trzeci: Odbiór gotowych zdjęć poddanych retuszowi. Szybko po kilku dniach od dnia sesji.
Fotografia headshot to najlepsze zdjęcia wizerunkowe - dokładne, przemyślane i skuteczne.

Wysokiej jakości fotografie dla firm oraz portrety biznesowe to moja specjalność. Zapraszam do zapoznania się z ofertą zdjęć wizerunkowych!


 • Topowej jakości fotografie dla firm i zdjęcia korporacyjne pracowników, wykonane w unikalnej stylistyce aktorskich portretów spełniające standardy Headshot Crew gwarantujące doskonały wygląd i naturalne, szczere emocje.


 • Proste i klasyczne zdjęcia korporacyjne na jednolitym tle, kadrowane od pasa w górę. Prezentujące ogólny obraz zespołu.


 • Zdjęcia w koncepcji portretów środowiskowych, ukazujące pracowników w miejscu pracy, dostarczające szerszego kontekstu.


 • Prezentowy bon rabatowy -15% zniżki przy sesji dla firm. Doskonały prezent dla innej zaprzyjaźnionej firmy, której chcecie zrobić prezent i pomóc w aktualizacji wizerunku pracowników.


Wyróżnij się oryginalnym podejściem i pokaż swój zespół w najlepszym świetle, aby skutecznie sprzedawać jutro.Dziękuję za przeczytanie mojej publikacji i zapraszam do kontaktu!

Jakub Strumiłło


Nazywam się Jakub Strumiłło, jestem najlepszym fotografem headshotowym w Polsce i specjalizuję się zaowodowo wyłącznie w fotografii portretowej i wizerunkowej. Robię zdjęcie portretowe aktorom do portfolio, przesiębiorcom, zdjęcia do CV i profilowe na społecznościowe. Osobną gałęzią mojej specjalizacji jest fotografia biznesowa dla firm.

Commentaires


bottom of page