top of page

Jak przygotować się do sesji headshotowej? 

Zdjęcie wizerunkowe headshot to inwestycja, dlatego warto się odpowiednio przygotować.

Chodzi o osiągnięcie profesjonalnego i zadbanego wyglądu. Zdjęcie zwróci uwagę na Ciebie.

Spisałem informacje które pomogą w przygotowaniu do sesji. I odpowiedzą na część pytań, które możesz chcieć zadać. Podążenie za tymi radami, pomoże Ci wyglądać dobrze na zdjęciu.

Czuć się swobodniej gdy już znajdziesz się na sesji w studiu.

Makijaż do sesji biznesowej.jpg

Makijaż i stylizacja.

 

W przypadku mężczyzn sytuacja jest prosta.

Unikamy makijażu, pudrów, podkładów i biżuterii. Pudrowana cera traci naturalną strukturę i w zbliżeniu jest to bardzo widoczne.  Podobnie jak nierównomiernie nałożony puder. Stosuje specjalne bibułki, które sprawdzają się doskonale w likwidowaniu połyskliwego sebum.

 • Weź na sesję krople do oczu, pozwolą zachować świeże spojrzenie i uniknąć przekrwień, pracujemy w studiu z intensywnym stałym światłem. 

 • Bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną, weź ze sobą naturalną pomadkę do ust (nie matującą), a przed sesją zabezpieczaj usta przed wysuszeniem i spękaniem.

 • Delikatny błysk nawilżonych ust dobrze prezentuje się na zdjęciu.

W zdjęciach headshot chodzi o prostotę i naturalność, wręcz skromność w przekazie. To buduje lepsze relacje a jednocześnie pokazuje szczery wygląd, w którym nie ma elementów maskujących Twoją prawdziwą naturę.

 

Opiszę zabiegi które pomogą Ci wyglądać lepiej.

Podstawa to w przypadku kobiet makijaż "No-Makeup", możesz przygotować się sama,

      lub skontaktować ze mną, umówię odpowiednie wsparcie w postaci wizażystki i stylistki.

 • Przygotowując się samemu pamiętaj że chodzi o prosty, czysty i zadbany wygląd, nic wieczorowego czy przestylizowanego, to sesja wizerunkowa nie pokaz mody, tutaj naprawdę działa zasada: mniej znaczy więcej. 

 • Zadbaj o równe brwi i usunięcie niesfornych włosków.

 • Jeśli chcesz mieć zdjęcia z bardziej szalonym wizerunkiem to nie ma problemu, gdy już zrobimy podstawowe zdjęcia biznesowe to możemy poświęcić czas na odrobinę ekstrawagancji. Czas nami nie rządzi.

 • Dobrze jeśli na kilka dni przed sesją zaczniesz dbać o cerę i zrezygnujesz z noszenia mocnego makijażu który mógłby obciążyć skórę i wysuszyć, pij więcej wody i stosuj odpowiednio odżywiające i nawilżające kremy. Tak zadbana skóra wygląda wspaniale na zdjęciach.

 • Podobnie wygląda kwestia wysypiania i wypoczynku, staraj się na kilka dni przed sesją dobrze wysypiać i ograniczyć spędzanie czasu przed jasnym ekranem, to pozwoli zlikwidować problem podkrążonych i przekrwionych oczu.

W przypadku włosów zależy na schludnym i zadbanym wyglądzie.

Przygotuj fryzurę w której będziesz się dobrze czuła i która nie będzie zasłaniać Twojej twarzy.

Zadbaj o to by było jak najmniej odstających kosmyków, a włosy były odżywione. 

Czego unikać w makijażu?

 

Poniżej opisałem kilka dodatkowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę w przygotowaniu do sesji, na zdjęciu widać dokładnie każdy detal i grymas twarzy, jakość zdjęcia potrafi spojrzeć w koloryt oczu.

 • Żywe i wypełnione kolorem oraz błyskiem oczy to moja specjalność, potrafię sprawić że będą hipnotyzować swoją głębią. Nie ukrywaj ich.

 • Postaraj się zachować jasny makijaż w koło oczu.

 • Unikaj ciężkich doklejania sztucznych rzęs. 

 

Bardzo ważne jest by nie zepsuć efektu zdjęcia, poprzez popełnienie podstawowych i niestety częstych błędów, które widuję na zdjęciach wizerunkowych u swoich klientów, gdy proszę o pokazanie najlepszych dotychczasowych zdjęć.

 • Jeśli korzystasz z własnej MUA to upewnij się że ma doświadczenie w pracy z aparatem, a najlepiej pracy na planie filmowym ponieważ inaczej zachowuje się makijaż dostosowany do światła błyskowego a inaczej do stałego miękkiego światła LED.

 • To co dobrze wygląda w prostej lampie ring i lusterku zazwyczaj źle wygląda w profesjonalnym studyjnym oświetleniu i obiektywie aparatu.

 • Poproś aby MUA nałożyła podkład w płynie, nawilży cerę, unikniesz wyglądu porcelanowej lalki. Poza tym suchy podkład potrafi się zbrylać na cerze co nie wygląda dobrze. 

 • Pod żadnym pozorem NIE UKRYWAJ PIEGÓW, dodają charakteru i ocieplają wizerunek plus automatycznie pokazują że nie masz na twarzy "tapety".  Zadbam o to byś poczuła się z nimi wspaniale!

 • W przypadku ust pod żadnym pozorem, nie używaj żadnych "stuczek" powiększających, nakładanie błyszczyku poza krawędzie warg czy mocny kontur od razu widać na zdjęciu. 

 • Wystarczy lekki połysk i balsam.

Makijażystki zazwyczaj starają się zrobić najbardziej krzykliwy i skomplikowany makijaż, gdyż zwykle na takim efekcie zależy ich klientkom, a im bardziej rozbudowany makijaż to też zazwyczaj lepszy jest dla nich zarobek, niestety ale taki wieczorowy lub weselny makijaż to przeciwieństwo makijażu "No-Makeup" na jakim nam zależy.

Tutaj trzeba wyraźnie zaznaczyć że chodzi o naturalny wygląd. Nie efekt lalki ze snapa.

 • Doświadczona w pracy z aparatem MUA, będzie wiedzieć kiedy się powstrzymać od nakładania ciężkiej bazy, która kompletnie zasłoni fakturę cery i nie nałoży ostrych cieni pod oczami i/lub mocnych konturów.  

Ubiór na sesję biznesową.jpg

Jak się ubrać na sesję?

 

Dobierz ubiór który i nie będzie odwracać uwagi od Twoje twarzy i spojrzenia. Najlepiej coś w czym chodzisz na co dzień, w czym czujesz się swobodnie i co lubisz mieć na sobie.

 • Unikaj wzorzystych, jaskrawych lub połyskliwych ubrań. 

 • Unikaj głębokich dekoltów. 

 • Najlepiej nie zakładaj zwracającej na siebie, dużej objętościowo lub krzykliwej biżuterii.

 • Ubierz się w to co sprawia że dobrze się czujesz, w ulubiony garnitur, koszulę, golf lub sukienkę.

 • Sukienka powinna mieć ramiona by nie stworzyć wrażenia nagości.

 • Zadbaj o czystość swoich ubrań. Dobrze jest oddać garnitur lub kostium do pralni chemicznej i/lub wyprasować w domu przed przyjściem na sesję.  Szczególną uwagę poświęć kołnierzowi.

 • Jeśli masz swoją ulubioną koszulę to upewnij się że nie jest już zniszczona, a kołnierz nie stracił swojego kształtu i/lub nie jest przebarwiony.

 • Sprawdź czy ubranie które chcesz ubrać na sesję nie ma odstających nitek lub plam.

Zawsze warto zabrać kilka różnych kreacji, to dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Mamy dużo czasu, żadna pośpieszająca nas klepsydra nie przesypuje się w trakcie sesji.

Celem sesji jest "ugotowanie" najlepszego zdjęcia jakie to możliwe.

Szczególnie jeśli jesteś aktorem/aktorką dobrze jest przygotować kilka różnych kreacji i pokazać zróżnicowane emocje na zdjęciach, to pozwoli pokazać Twój warsztat i elastyczność.

bottom of page