top of page
  • Zdjęcie autoraJakub Strumiłło

Wpływ powtarzalnego procesu na ogólną jakość zdjęć!

Zaktualizowano: 3 lut


Autoportret, fotograf Jakub Strumiłło. Zdjęcie wizerunkowe w stylistyce headshotu wykonane na błękitnym tle.

Spójna estetyka i powtarzalność wyników to cecha dobrego rzemiosła - wpływa na finalną jakość zdjęć!

Świadczy o dbałości.


Krótki artykuł o tym, jakie możliwości daje ujednolicona metodyka pracy i sprawdzony proces stosowany przez fotografów Headshot Crew, w trakcie sesji zdjęciowych. Dający możliwość uzyskiwania wysokiej jakości zdjęć, bez utraty bezpośredniego kontaktu z klientami. I ryzyka utraty spontaniczności w emocjach.


Pozwala na szybką i efektywną pracę bez przestojów, bez elementów wprowadzających dyskomfort. I stresujących klienta, który może zacząć się obawiać, że nie mamy kontroli nad tym co robimy.


💪 Do napisania o tym temacie zmotywował mnie dr Maciej Chrzanowski, publikując ostatnio grafikę z maksymą:


Optymalizuj rzeczy powtarzalne, aby mieć czas na te najbardziej niezwykłe


Headshotowy proces, w którym spójne są oświetlenie, kompozycja oraz metody pracy z ludźmi o różnych charakterach i energii. O różnych indywidualnych cechach wizerunkowych, ubiorze, wykształceniu i doświadczeniu. Jest kluczem otwierającym drzwi do nawiązania więzi z klientem.


To umiżliwia przebieg sesji zdjęciowej, której poszczególne etapy wynikają z doświadczenia najlepszego fotografa wizerunkowego na świecie, oraz setek fotografów dzielących się wiedzą w Headshot Crew oraz osobistego samego autora zdjęć.


Ujednolicenie tego procesu pozwala na wyłączenie myślenia o technicznych aspektach sesji zdjęciowej, oraz na automatyczne i błyskawiczne uzyskiwanie odpowiednio korzystnego oświetlenia całej kompozycji.


Stosowanie tej sprawdzonej metodyki, pozwala fotografowi się rozluźnić i całą uwolnioną uwagę poświęcić fotografowanej osobie. Pozwala się rozluźnić, zmniejsza stres i nie rozprasza.Pomaga prowadzić rozmowę, śmiać się, wymieniać anegdotami oraz stosować różne unikalne i sprawdzone metody, pozwalające klientowi nie tylko zapomnieć że stoi przed obiektywem, co naturalnie bywa stresujące, ale po prostu dobrze się bawić.


Swoboda fotografa jest niezbędna, by klient czuł się swobodnie.


Fotograf poznaje klienta, dostosowuje swoje podejście i harmonizuje energię z osobą, którą fotografuje, aby następnie stosując między innymi metodę lustrzanego odbicia wywołać właściwe reakcje, które w odpowiednim momencie będzie można utrwalić na zdjęciach.


To kompletnie inna metoda pracy, niż typowe sesje zdjęciowe jakie stosują fotografowie nie związani z Headshot Crew.


Warto dodać że niemal wszyscy fotografowie biznesowi na świecie próbują kopiować metody Petera, ale niewielu miało okazję uczyć się ich bezpośrednio od niego, aby zrozumieć co leży u podstaw, każdego elementu procesu i co wpływa na finalną jakość zdjęć. Oraz jak skanalizować całą wiedzę oraz przezwyciężać wszystkie typowe i nietypowe przeszkody.


Tylko trzymanie się tego procesu i adaptowanie go do indywidualnych cech, każdej fotografowanej osoby - pozwala zachować najwyższą jakość zdjęć wizerunkowych.


Pięknie ilustruje cały przebieg sesji film "How to Get the Best Facial Expressions for Portraits with Peter Hurley", w którym Peter fotografuje modelkę z wykorzystaniem autorskiego oświetlenia, które zaprojektował przy współpracy z Westcott. 


No dobrze.

To ile kosztuje sesja headshotowa, u mnie w Poznańskim studiu?

Nie musisz się rejestrować, podawać żadnych danych, ani podpisywać cyrografu na spamletter.


Moja oferta jest przejrzysta i bezpośrednia, tak jak bezpośrednie i przedstawione w dobrym świetlę są zdjęcia, które możemy razem stworzyć.


Koszt indywidualnej sesji zdjęciowej w moim studiu wynosi: 400zł
+ 200zł, od każdego gotowego headshotu wybranego z całkowitej puli wykonanych podczas sesji zdjęć. Makijaż dla Pań to koszt od 200zł.

Efekty sesji przed finalnym retuszem, widać poniżej ⬇️


Spójność - cecha profesjonalnego fotografa jakim jest Jakub Strumiłło. Fotograf biznesowy ze studiem zdjęciowym w Poznaniu.
Przykładowe zdjęcia wykonane podczas sesji. Naturalne uśmiechy i reakcje na to, co dzieje się podczas sesji.

Comentarios


bottom of page