top of page

Acerca de

Wychowałem się na Suwalszczyźnie, nad Czarną Hańczą w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Pod czujnym okiem mojego dziadka Andrzeja Strumiłło w rodzinnym domu obecnie przekształconym w galerię sztuki i miejsce wydarzeń kulturalnych: Maćkowa Ruda 17 - Galeria Strumiłło.

 

Od najmłodszych lat otaczała mnie sztuka, w bardzo szeroko pojętym zakresie, od malarstwa przez rzeźbę, muzykę, poezję aż po fotografię.
Wychowując się w tym środowisku, szlifowałem estetykę i spojrzenie na otaczający świat.
Doskonaliłem warsztat, by nie być jedynie artystą, lecz stać się rzemieślnikiem. Zdolnym nie tylko tworzyć piękne kadry, ale też potrafiącym je odtworzyć - dzięki pełnemu zrozumieniu procesu i opanowaniu narzędzi pracy. Wiedzy teoretycznej w praktyce.

 

Obecnie fotografia biznesowa, zdjęcia dla firm i profesjonalne portrety aktorskie są moją specjalnością.  Mimo to zajmuje się również klasycznym portretem i dokumentalną fotografią podróżniczą.

W grudniu 2022 roku, dołączyłem do grona Associate Photographers w Headshot Crew. Co jest najlepszym dowodem moich kwalifikacji i zaangażowania w fotografię oraz potrzebę nieustannego podnoszenia umiejętności, by świadczyć najwyższej światowej klasy usługi fotograficzne.

 

Prywatnie od ponad dekady param się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza
z naciskiem na żeglugę i szkutnictwo.  Jestem współzałożycielem żeglującej grupy rekonstrukcji historycznej Bastard - Bękarty Floty i  hobbystycznie remontuje zabytkowe samochody oraz buduje auta terenowe, przystosowując je do wypraw poza utartymi szlakami.

 

 

Jakub.

 

Jakub Strumiłło - Fotograf portretowy i współpracownik w Headshot Crew.jpg
Headshot Crew Associate Photographer - Jakub Olaf Strumillo.JPG
bottom of page