Fotografia headshot, czym jest?

Zdjęcie headshotowe to nowoczesny portret w którym najważniejsze są emocje i jakość, uchwycenie każdego detalu i grymasu twarzy oraz ukazanie błysku w oku.

Doskonały headshot to połączenie światowej klasy fotografii portretowej z fotografią produktową, jakość jest znakiem rozpoznawczym fotografów Headshot Crew.

Ukazuje Ciebie jako osobę naturalną, skupioną i zaangażowaną, to narzędzie niezbędne w kreowaniu wizerunku medialnego opartego na Twoim indywidualnym charakterze i szczerości.

 

Twarz potrafi ukazać ponad siedem tysięcy różnych emocji. Na jakich zależy Tobie?

Moim zadaniem jako fotografa headshot, jest wywołać na zdjęciu moment w którym jesteś najlepszą wersją siebie i go złapać na zdjęciu.

W dobrym portrecie wizerunkowym najważniejsze są pierwsze wrażenie i szczerość to fundament każdej relacji biznesowej. Wyróżniającego zdjęcia potrzebuje aktor szukający roli i zwrócenia uwagi reżysera castingu. A bez zdjęcia które postawi Cię w dobrym świetle, ciężko zostać dostrzeżonym wśród setek CV przesłanych do działu HR w firmie do której aplikujesz. 

O wartości autopromocji pisał w swojej książce Guy Kawasaki"Jak Cię widzą, tak Cię piszą - Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych.".  

Zdjęcia biznesowe w Poznaniu - Fotografia headshotowa_edited.jpg

Dlaczego każdy potrzebuje zdjęcia headshot?

W naszym języku nie ma odpowiednika określenia "headshot photography".

Portret? Nieprecyzyjne.  Zdjęcie biznesowe? Zbyt ogólne i wprowadza skojarzenia z kiepskimi zdjęciami stokowymi lub zdjęciami robionymi w przerwie na lunch.

 

Na profesjonalnym portrecie headshotowym nie ujrzymy osoby siedzącej z rękami założonymi na piersi, patrzącej na Ciebie z wyższością i wyraźnie będącej zniecierpliwioną faktem że "musi" mieć nowe zdjęcie. 

Tego rodzaju fotografie biznesowe budują psychiczną barierę miedzy ludźmi. To przeciwieństwo kreacji dobrego wizerunku medialnego. I przeciwieństwo fotografii headshot.

 

W nowoczesnym portrecie biznesowym spoglądamy prosto w oczy. 

Żywa ekspresja i błysk w oku sprawią wrażenie osoby mówiącej: "Zaufaj mi, ja to zrobię".

Ciepłe, zrelaksowane spojrzenie bijące ze zdjęcia oraz zrelaksowany wyraz twarzy wsparty naturalnym uśmiechem sprawiają że wizerunek emanuje charyzmą, pewnością siebie i profesjonalizmem.

Zdjęć headshot nie robi się od ręki, rzadko wykonuje więcej niż jedną lub dwie sesje studyjne dziennie, a każda sesja wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu. Wszystko by poświęcić Tobie maksymalnie dużo uwagi i energii. Zdjęcia nie mogą odbywać się w pośpiechu, ich celem jest ukazanie Ciebie w najlepszy możliwy sposób by Twoja podobizna stała się wizytówką w sieci. 

Jakie funkcje spełnia zdjęcie wizerunkowe?


Jak sprawdzić czy fotografia headshot działa? Wystarczy że wpiszesz w wyszukiwarce imię znanej osoby, gwiazdy, miliardera, kogoś kto odniósł sukces. Pierwsze zdjęcia które zobaczysz będą headshotami i/lub innymi zdjęciami wykadrowanymi tak jak kadruje się portrety headshotowe. To jest format fotografii jakiej potrzebują portale informacyjne, czasopisma i strony internetowe. 

 

Zdjęcie headshot ma największą wartość informacyjną i szanse na udostępnienie, pokazuje tylko to co najważniejsze - Twoją twarz.

 

To naturalne że wielu ludzi "określa książkę po okładce".

Moim zadaniem jest zawrzeć w portrecie właściwe informacje, które następnie zostaną odczytane w podświadomości ludzi spoglądających na Twoją podobiznę. 

 

Płacisz za jakość zdjęcia i efekt jaki wywrze na odbiorcach oraz komfort w jakim odbędzie się sesja, w tym równaniu nie ma miejsca na błędy.

Współczesny headshot wizerunkowy to najlepsza inwestycja, nie ma w niej ryzyka straty.